Розказано як за допомогою простої юридичної процедури не дати себе ошукати

ЗУПИНИМО ШАХРАЇВ!


У всьому тваринному світі людина є єдиною істотою, хто в своєму житті й діяльності орієнтується на мораль, тому що з усього світу тільки людина має інтелект – здатність до мислення, пізнання, духовності та творчості. Мораль є похідною від інтелекту. Але, все ж, що таке мораль? Мораль є система норм і принципів поведінки людей у ставленні один до одного та до суспільства («Великий тлумачний словник сучасної української мови», стор. 540). Тобто, мораль є одним із способів регулювання діяльності людей як в суспільстві, так і в міжособистих стосунках за допомогою норм. Ця регуляторна діяльність можлива також такими інструментами, як право або звичаї.

Бджолярі, як одна із складових нашого суспільства, в своєму житті й діяльності також орієнтуються на норми моралі. Ще за часів старої влади цьому аспекту суспільного життя приділялось надзвичайно багато уваги. Люди старшого покоління добре пам’ятають «Моральний кодекс будівника комунізму», який КПРС задекларувала ще в 1961 році. Оскільки, як виявилось, основою цього документу були біблейські цінності, то якщо з нього видалити чисто партійні положення, він буде цілком актуальним і сьогодні. Чому сталося так, що ці гуманні норми так і не втілились в життя, як було задумано, — про це окрема розмова. А я хочу просто констатувати, що як тоді, так і зараз, як серед всього суспільства, так і серед бджолярів є як високоморальні люди, так і ті, хто відверто нехтує цими нормами. А чому таке можливо? По-перше, тому, що в нас самих віддзеркалюється мораль всього нашого суспільства: яка держава, такий і народ (хоча, кого тут ставити попереду — «державу» чи «народ», треба ще добре подумати). По-друге. На відміну від права, виконання вимог моралі санкціонується тільки формами духовного впливу — суспільною оцінкою, схваленням чи осудом і не більше. А для окремих наших бізнесменів від бджільництва такі форми впливу не мають аж ніякого значення, оскільки ці норми давно заважають їм «робити гроші» і вони їх (ці норми) вже давно зі своєї душі рішуче і назавжди викорінили. Ось і ходять серед нас зовнішньо і на словах пристойні люди, але з «вовчою» натурою. «Homo homini lupus est» — «людина людині вовк», як казали ще древні…

На жаль, у кожного з нас, мабуть, є власні приклади подібних людей. А той, кого допоки Бог милував від зустрічі з такими «підприємцями», хай не думає, що таких людей у нас зовсім немає. На превеликий жаль, вони є. Безумовно, більшість нашого брата є високоморальними, порядними і чесними людьми, але є й інші. Пам’ятайте, мої шановні, про це завжди, не довіряйтесь людині, яку Ви мало знаєте, особливо якщо збираєтесь вирішувати з нею якісь комерційні питання на солідні суми.
А чому все ж таки доволі часто ми чуємо про те, що знову хтось когось «кинув»? Якщо говорити не тільки про моральний аспект такого вчинку, то кожен із нас хотів би мати якийсь захист від подібних потрясінь. На мій погляд, головною причиною того, що такі випадки мають місце, є наша загальна правова необізнаність. Адже ми тільки недавно приступили до будівництва правового суспільства, і кожному з нас треба ще багато чому навчитися.

Так чи є, все ж таки якийсь реальний механізм, здатний захистити нас від шахрайства? Є, і це перш за все – знання і виконання законів! Але читач може сказати, що таке ствердження дуже абстрактне, а як його реалізувати в конкретному випадку, не зовсім зрозуміло.

Я знаю, як допомогти Вам законним шляхом уникнути проблем з шахраями. А для цього розкажу Вам, як за допомогою простої, надійної і безкоштовної процедури поставити юридичну перепону на шляху можливого шахрайства і тим самим уникнути можливих збитків.

Ця процедура детально розписана в главі 77 «Спільна діяльність» Цивільного кодексу України. Для тих, у кого нема кодексу, ми розкажемо, як це зробити власноруч.
1. Якщо Ви збираєтесь робити дії, які пов’язані з передачею будь-кому матеріальних цінностей, грошей, чи збираєтесь сумісно з ким-небудь започаткувати нову справу, що не суперечить законові і яка не потребує створення юридичної особи, обов’язково складіть письмовий «Договір про спільну діяльність».
2. В Договорі повинні бути вказані такі реквізити: назва Договору, дата та місце складання, прізвище, ім’я та по-батькові учасників Договору та їх паспортні дані: серія, номер, дата та орган видачі паспорта, місце проживання учасників Договору у відповідності до запису в паспорті.
3. Основою Договору є письмове викладення тих домовленостей, яких Ви досягли з учасниками Договору. До речі, кількість учасників «Договору про спільну діяльність» не регламентується.
4. Кількість однакових примірників Договору повинна дорівнювати кількості учасників Договору.
5. Договір набуває законної сили з моменту його підписання сторонами.
При підписанні Договору кожен учасник повинен власноручно не тільки поставити свій підпис, а й написати своє прізвище та ініціали. Це робиться для того, щоб полегшити графологічну експертизу в випадку, якщо діло дійде до суду.

Цей Договір має силу юридичного документу без його нотаріального засвідчення. А це означає, що за будь-яких обставин та часу, вдома, чи в місті, на селі і навіть на точку Ви можете, нічого не чекаючи, скласти такий документ і перебувати в подальшому під його захистом. А для цього будуть потрібні тільки бажання учасників, необхідна кількість паперу та ручка.

Дружня порада. Якщо компаньйон, з яким Ви збиралися робити спільне діло, відмовиться від складання Договору, це з великою ймовірністю засвідчить про його можливі нечисті наміри по відношенню до Вас. Розставайтесь з таким «компаньйоном» без жодного сумніву. Чесному компаньйону нічого боятися належного оформлення ваших відносин.

Якщо ж після укладення Договору протилежна сторона порушила домовленості, Договір дасть Вам можливість без проблем подати судовий позов до порушника. Не бійтесь звертатися до суду – так вже давно роблять у всьому цивілізованому світі.

Я бажаю, щоб у Вас діло ніколи до цього не доходило, та щоб Ви постійно пам’ятали про чудову процедуру «Договору про сумісну діяльність» і користувались нею. Берусь стверджувати, що широке використання цього правового механізму «перекриє кисень» потенційним шахраям і вони не зможуть безкарно ошукувати бджолярів.

До речі, цю процедуру можна використовувати в повному обсязі і в інших сферах нашої діяльності за умов, що ця діяльність не суперечить діючим законам України.
З повагою та найкращими побажаннями.
Валерій КОРЖ

Счетчик посетителей

2062708
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
194
305
5673
5673
9246
23478
2062708

Forecast Today
1152


Ваш IP:3.233.219.62