Повідомлено про результати пошуку невідомих творів П.І. ПРОКОПОВИЧА в Германії

Для мене ця історія розпочалася з листа Миколи ГОРНІЧА від 22.02.14 р. в якому він писав таке: «Євген АРХИПЕНКО – редактор першого україномовного журналу по бджільництву, залишаючи Україну в роки громадянської війни (до 1920 р.), вивіз з собою спочатку в Галичину, а згодом в Німеччину 18 творів П.І. ПРОКОПОВИЧА по бджільництву. Тематика творів, їх об’єм та назви невідомі. Ці твори ніде і ніколи не публікувалися. Твори ПРОКОПОВИЧА зберігаються в Німеччині в архіві Л. АРМБРУСТЕРА.
Інформацію про це виявив СЕРГІЄНКО С.С. в процесі роботи в архіві Вас. РІЗНИЧЕНКА, який зараз зберігається в Москві».

Цю надзвичайно цікаву для мене інформацію треба було перевірити. На моє щастя я недавно познайомився з пасічником і цікавою людиною Олегом КРОПІВСКІ, який зараз мешкає в Германії. Я оперативно ознайомив його з цією інформацією, і він люб’язно погодився допомогти. В процесі цієї пошукової роботи він вияснив наступне.

Людвіг АРМБРУСТЕР — видавець першого в світі наукового журналу по бджільництву «Archiv für Bienen künde» — пішов з життя в 1973 році. Спадкоємців виявити не вдалося, а ось біографа професора Л. АРМБРУСТЕРА фрау ЮНГ-ХОФФМАНН, яка має доступ до архіву, О. КРОПІВСКІ знайшов. Вона погодилася нам допомогти. З цією ціллю вона двічі переглядала немалий архів АРМБРУСТЕРА, але виявити роботи П.І. ПРОКОПОВИЧА ні в перший, ні в другий раз не змогла. З цього я можу зробити такий висновок:

Якщо якісь невідомі нам роботи П.І. ПРОКОПОВИЧА і були вивезені до Німеччини в 20-х роках попереднього сторіччя, то до сьогоднішнього дня вони в архіві Л. АРМБРУСТЕРА не збереглися. Вважаючи, що цей архів — приватний, а також те, що на теренах Германії за цей час відбувалося багато революційних і військових подій (чого вартує тільки Друга світова війна 1939-1945 рр.), ймовірність реальної втрати цих документів була надзвичайно високою.

Користуючись нагодою, хочу висловити свою подяку фрау ЮНГ-ХОФФМАНН і Олегу КРОПІВСКІ за їх участь у встановлені істини про те, що на сьогоднішній день ніяких робіт П.І. ПРОКОПОВИЧА в архіві Л. АРМБРУСТЕРА в Германії не існує.
Валерій КОРЖ
26.05.14 р.

Счетчик посетителей

2062710
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
196
305
5673
5673
9248
23478
2062710

Forecast Today
912


Ваш IP:3.233.219.62